Photoshoot behind the scenes for Tre radio!

Follow my blog with Bloglovin

Photoshoot behind the scenes is the best way to start from somewhere again, don´t you think?! I have so many news to talk about! My blog had a huge makeover, I started to work with Tre radio and have traveled quite a lot! So we have a lot to talk about and I´m so excited for that! Fresh spring comes with fresh start for my blog also!
Photoshoot for new job and new snapchat account!

I started to work with Tre radio and had a photoshoot to make some photos for their page! I work behind the scenes a bit in the radio and I also run morning program every Monday! For radio page I had a phtoshoot with Rauno Vahtre photostudio and here are the material from photoshoot. Be sure to scroll at the end because I also made photoshoot behind the scenes video, although it´s in Estonian. I use snapchat quite a lot during radio mornings, so be sure to follow me there also, my username is the same – @dodolceblog!

Blog makeover and plans for future!

My blog makeover is not finished yet, but you can share your thoughts and feedback with me, so I can make it even better! I have so many great ideas and lot´s of inspiration. Also tons of material from beauty, lifestyle, video and travel categories, so hopefully you´ll get excited with me!

Fotosessiooni telgitagused on ilmselt suurepärane viis tagasi blogimaailma tulekuks, kas te ei arva?! Mul on teile nii palju uudiseid rääkida! Nagu näha, siis on blogi läbinud suure muutuse, töötan Tre raadioga ning olen ka reisinud üpris palju. Seega on palju tulekul ning olen väga põnevil. Värske kevad tähendab ka värsket algust mu blogile!
Pildistamine uue töö jaoks ning uus snapchati konto!

Olen juba sügisest Tre raadio tiimis, teen veidi telgitaguseid toimetamisi ja igal esmaspäeval juhin ka hommikuprogrammi Raplamaal!  Käisin VahtreFoto stuudios pildistamas, et kodulehele saaks ka minu info üles panna. Just raadiohommikutel olen aktiivne ka enda värskes snapchatis, seega hoidke kindlasti pilku peal! Vaadake ka postituse lõppu, sest tegin ka telgitagustest video! Kasutajanimi on sama, mis mujalgi – ikka @dodolceblog!

Värske start ja tulevikuplaanidest!

Blogi kujundamine ei ole veel täielikult valmis, seega jagage julgelt enda mõtteid ja tagasisidet, et saaksin tulemuse veelgi paremaks! Mul on väga palju kihvte ideid ja inspiratsiooni, et veelgi paremaks saada! Samuti on kogunenud palju materjali nii ilu-, elustiili-, video- ja reisimaailmast! Loodetavasti olete sama põnevil kui mina!

Facebook | Snapchat | Instagram|

Twitter | Bloglovin Youtube 

Share:

3 Comments

  • Do-Dolce
   Autor
   11/05/2017 / 10:12

   Thank you so much!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.