Top 10 winter activities to do in Finland!

The beauty of Finnish winter attracts people to discover and see that magical land. Usually from late November to late March Finland is covered with fluffy snow, air is freshly crisp and dark evenings are perfect for cosy winter romance.


PS. eesti keeles lugemiseks keri allapoole!

Reisefreunde aka step-mom Gigi from Germany in Koli national park
HIKING
Finns love spend their time in nature and so should all the guests! There are 
38 national parks and 187,888 lakes in Finland so there are literally no excuse to miss some quality time in nature! Forest is magical in winter-time: you can find animal steps, trees are covered with fluffy snow and silence is taking over!

Travel-Dave aka Foodie-Dave, Dave with(out) a hat etc.
PICNIC AND GLOGG IN NATURE
Great way to spend time with friends or family in the nature! This is such a must do thing while being in Finland as they love this activity a lot. Start with easy hike or walk and end it with hot drink and something tasty, nice emotions are quaranteeded! 


Laura aka my room-mate from Finland!
SNOWSHOE HIKING 
Thanks to those shoes it is possible to climb way higher and further, surprisingly it is really easy to move with them in the snow also! Finland is great place for this activity with deep snow, endless forests, many lakes and mysterious hills.

TAKE A KICK-SLEDGE TRIP
Kick-sledge is such a traditional thing and it´s so fun to see that people still use them to go grocieries or school and you can also try it out! At first it looks really easy and boring but actually it´s pretty hard exercise if you aren´t used to do that!

Brave Finn Laura, Estonian Eneli and Russian (originally from Siberia, so exciting!) Oksana
SAUNA & ICE SWIMMING
Ice swimming may scare most of the people but it´s like kind of extreme sport. After first time there are big possibility that you just want to feel that more and more. Sauna with bubblebath and ice swimming makes you feel so alive! “Swimming” in the snow is also nice experience, after that the skin feels like new and mind is fresh. Luckily they have saunas almost everywhere, so it´s very easy to join and feel that hot, sweaty and mystical place!
SNOWMOBILE SAFARI
Snowmobile safari just gives such a energy boost and puts adrenaline high! This is definitely thing to try out, probably most of the people will love it, even if they don´t like other extreme activites! It is possible to drive on a lake what is covered with thick and endless ice, there are no speed limits and it is real taste of freedom!
Melvin with a pony aka Traveldudes
ICEFISHING 
It´s fun to wear red fisher-men costume, sit middle of huge lake and try to catch some fish, what can be better after long week?! Meanwhile everything around you is just covered with endless snow and fog, totally surreal experience. Also try to remember that at this point catch is not so important, the main thing is the feeling and experience itself!

FOREST MEDITATION
Have you heard about such thing before? If you haven´t then head to 
Nuuksio National Park and they will be happy to help you out! Great way to feel, hear and see nature and also yourself in a different way. It includes easy excersises, deep breathing and taking a moment for yourself and forest.

Photo by Gigi – Reisefreunde
HORSEBACK RIDING with Icelandic horses
Animals are amazing and being with them is really therapeutic for mind and body! Icelandic horses are really easy to ride and with great personality, so everyone can do it! Hiking in the forest, riding with sledge or just cleaning and being with horses is memoriable experience!

HUSKY RIDE
Enjoy the speed, watch how dogs co-operate and just relax while they do all the work for you. It is so interesting to see how their team work and how they communicate while they try to run futher. Those dogs are extremely smart also! If they ride on the lake and ice isn´t strong enough they don´t move, according to owner words they have saved him many times from ice swimming!


MAKE A SNOW ANGEL
When was the last time you enjoyed the snow and made some snow angels? Nicest time to do that is late night while you can watch stars or if you are lucky enough, auroras, while air is crispy cold and you are surrounded with forest noises. Everybody should feel childish happiness thanks to details and small activities!
Soomlane Laura

Talvine Soome ilu meelitab inimesi seda maad avastama ja nautima. Tavaliselt on maa novembri teisest poolest kuni märtsi lõpuni kaetud pehme lumega, õhk on krõbedalt külm ning lühikesed päevad on loodud romantilisteks õhtupoolikuteks.

MATKAMINE
Soomlased armastavad matkata ning veeta enda aega looduses, nii peaksid ka külalised tegema! Soomes lausa 38 loodusparki ja 187 888 järve, seega ei tohiks olla ühtegi vabandust nende mitte-nautimiseks! Mets on talvel maagiline: kõikjalt võib leida loomade jälgi, puid katab lumevaip ning vaikus on võtnud võimust!

RÄÄTSADEGA MATKAMINE
Tänu nendele “naelikutele” saab kindlalt ning mugavalt palju kõrgemale, kaugemale, ja see on üllatavalt kerge! Soome on sellise matkamise jaoks suurepärane maa, kaetud lõputute metsade, rohkete järvede ning põnevate rahvusparkidega.

PIKNIK JA GLÖGI LOODUSES

See on väga lihtne, kuid suurepärane võimalus veeta aega sõprade ja perega looduses! Pikniku pidamine ka talvel on soomlastele väga omane, seega tuleks kindlasti ka ise järgi proovida! Eelnevalt alusta kerge matka või jalutuskäiguga ning raja lõppedes premeeri end kuuma joogi ning millegi krõmpsuvaga, mõnusad emotsioonid on garanteeritud!


MATK TÕUKEKELGUGA
Tõukekelk on ka meie jaoks traditsiooniline abivahend, kuid millal viimati sellega endale hoogu lükkasid? Maapiikondades võib veel märgata, kuidas memmed vuhisevad poodi ja lapsed libisevad kooli, kuid on võimalik ka ise retk ette võtta! Pealtvaadates tundub tegevus tavalise ja igavana, kuid tegelikult võtab see päris võhmale ja pakub kihvti elamust, eriti kui pole harjunud seda tegema!

TALVINE KALAPÜÜK
Istud keset järve, üritades saada mõni kala konksu otsa, mõtiskled ja hingad sisse värsket õhku, mis saaks vee parem töönädala järel olla?! Ümberringi on kõik kaetud valge lume ja lõputu uduga, täielik sürreaalsus! Kalapüügil tuleb ka loomulikult meeles pidada, et tähtis ei olegi saak, vaid pigem ikka kogemus ja hetkes viibimine!

Visit Karelia guide, Travel Dave, me and Lauren

SAUN & JÄÄAUGUS UJUMINE
Jääauaugus ujumine võib väga paljusid esmapilgul hirmutada, kuid see on nagu ekstreemsport: esimese korra järel on suur oht, et hakkab vägagi meeldima! Saun koos mullivanni ja jääaugus ujumisega äratab justkui uuesti ellu! Lumes “ujumine” on samuti omamoodi kihvt, teeb naha värskeks ja pehmeks! Õnneks on soomlastel saunad kõikjal, seega on väga kerge nendega koos julgus kokku võtta ning nautida seda kuuma, higist ja veidike hullumeelset müstilist tegevust!

LUMESAANISAFARI
Mootorsaanimatk annab tõelise energia laengu ja viib adrenaliini kõrgele! See on kindlasti tegevus, mida peaks proovima! Tõenäoliselt meeldib see pea kõigile, isegi kui üldiselt ekstreemsport ei sobi. Nende masinatega on võimalik sõita lõpututena tunduvatel järvedel ilma kiirusepiranguteta ning see annab tõelise vabaduse tunde!

MEDITEERIMINE METSAS

Kas olete varem kuulnud metsa-meditatsioonist? Eitava vastuse korral aitab hädast välja Nuuksio rahvuspark! Meditatsioon hõlmab endas kergemaid harjutusi, sügavaid hingamistehnikaid ja aja võtmisest, et tunnetada enda keha ja ümbritsevat loodust. Väga mõnus viis tulla tänapäeva kiirest elust hetkeks välja ja märgata ja kuulata ennast ning loodust.

RATSUTAMINE Islandi hobusega
Loomad on imelised ning nendega tegelemine mõjub rahustavalt ja hingele kosutavalt! Islandi hobuseid on väga kerge juhtida ning neil on suurepärane iseloom, seega saavad ka täiesti kogemusteta inimesed nendega muretult hakkama! Omaette elamus on nii meeleolukas matk metsas, kuljuste kõlina saatel reega sõitmine või miks mitte alustuseks ka suksu patsutamine ning puhastamine. 

RAKENDISÕIT KELGUKOERTEGA
Naudi kiirust, vaata, kuidas koerad teevad koostööd ning lihtsalt ole hetkes, mil nemad teevad kogu töö sinu eest. Tõeliselt põnev on jälgida koerte tiimi kelku vedamas ja nende omavahelist suhtlust. Tegemist on äärmiselt nutikate ja tarkade loomadega! Jääl kelku vedades tunnetavad nad, kus on nõrgad kohad, ning ohtu tunnetades keelduvad edasi minemast. Omaniku sõnul koerad mitmel korral päästnud ta talvisest suplusest!

Beautiful snowangels by me, Laura and Michael. GIF by Melvin.
TEE LUMEINGLEID
Millal sa viimati ise nautisid lund, viskusid pikali ja tegid lumeingleid? Parim aeg selleks tegevuseks on hilisõhtu, mil saab vaadelda tähti või suure õnne korral ka virmalisi, õhk on külmast krõbe ja oled ümbritsetud salapäraste metsahäältega. Kõik peaksid vahel tundma lapselikku rõõmu pisiasjadest ja -tegevustest!

**Disclosure: I was hosted by #NBEFinland and various local Finnish tourism boards during our stay which provided most of my meals, accommodation, and activities during my stay. However, this post only reflects my honest thoughts and opinions.**

Share:

2 Comments

  1. 28/02/2016 / 05:53

    Nii ilusad-mõnusad talve võlumaa pildid!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.