Snowy Estonia

I really believe in my dreams, I don´t want to waste myself for things what takes my shine and energy away. I have to work a lot and it will be hard but I have to make everything work, because I really think that everbody should do be happy!

I know, you probably don´t understand me yet, but don´t worry I will tell you more when the time is right.

Also I have noticed that my blog isn´t so personal anymore, so I would like to change that a bit. I would like to show you more what I enjoy and do. Hopefully you like that idea? So today it´s more like chit-chat post with snowy photos from my home. Enjoy!

Üritan järjest hoogsamalt astuda enda unistuste suunas, kuna tunnen, et see aeg on läbi, mil alles mõtlesin enda elu üle ja nüüd on viimane aeg asuda reaalselt tegutsema. Tunnen, et kõik, mis mind tagasi hoiab tuleb kõrvale heita, milleks raisata enda energiat sellele, mis ei anna hingele midagi ja pigem võtab viimsegi alles jäänud sära silmist. Võib olla tulevad nüüd veidi keerulisemad ajad, kuid arvan tõesti, et riskijad joovad šampust ning lõppude lõpuks peaks iga inimene tegema seda, mis teeb just tema õnnelikuks.

Täna on keerulise jutu isu ja küll ma ühel hetkel räägin ka konkreetsemalt, kõigepealt peab samme hakkama astuma. Kevad on tärkamise aeg!

Lisaks olen märganud, et minu blogi on kuidagi üsna neutraalseks jäänud ehk kuidagi vähe on siin mind ja minu reaalseid tegemisi, mõtted on olnud lihtsalt hajevil. Püüan edaspidi rohkem tuua siia elu ja toimetusi, loodetavasti see idee meeldib ka mu lugejatele? Seega ongi ka täna rohkem juttu ja lihtsalt ühed mõnusalt lumised pildid, mis said tehtud nädalake tagasi, mil oli veel kohev vaip puid katmas. Nautige!

Facebook | Twitter | Instagram| Bloglovin Weheartit 

Share:

17 Comments

 1. 22/01/2015 / 05:11

  Thank you so much and I´ll definitely check your blog out! 🙂

 2. 28/01/2015 / 08:20

  Thank you so much and I´m so glad to see that I have readers from another Baltic country also! 🙂

 3. 05/02/2015 / 05:15

  Very informative, keep posting such good articles, it really helps to know about things.

 4. 01/04/2015 / 09:42

  Very great post. I simply stumbled upon your blog and wanted to say that I have really enjoyed browsing your weblog posts. After all I’ll be subscribing on your feed and I am hoping you write again very soon!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.