Review: Ricinus oil

Mitmed tuttavad on minult küsinud riitsinusõli kohta ning otsustasin sellest ka Teile rääkida.
Mina alustasin riitsinusõli kasutamist ripsmepikenduste eemaldamise järel ning seda pisikest 100ml pudelit on mul reaalselt jätkunud juba paariks aastaks, kuigi kasutan teda päris tihti. Müüakse seda pea igas apteegis ning maksab üldiselt 1.50-5€ (kuigi hinnad võivad väga varieeruda – Apotheka al. 1,92€, Apteek online 1,81€, Green Nature 6.70€ ja Nurme Seep 8€)

Today I´m going to talk about ricinus oil. I started using this after I removed eyelash extensions. It´s 100ml and I have already used that couple of years, even though I use that quite often, I still have about quarter of bottle.
Riitsinusõli on külmpressmeetodil riitsinuse seemnetest saadud kuivamatu õli. Ta on väga mitmekülgne ning saab kasutada laialdaselt. Peamiselt kasutatakse küünte, ripsmete ja juuste tugevdamiseks ning kasvu soodustamiseks, kuid sobib ka silmameigi ja pindude eemaldamiseks või nahaärrituste leevendamiseks.

Castor oil is pressed from the seeds of castor bean. It´s very easy to use and can be used widely. Mainly it´s used in the nail, eyelashes and hair to strengthen them and encourage the growth, but it´s also suitable for removing eye makeup and relieve skin irritations.

Kuidas kasutada?

• Kanda vatitikuga õli ööseks ripsmepiirile või ripsmeharjaga (sobib ka puhtaks pestud vana ripsmetuši hari) ripsmetele, kuid vältida limaskestale sattumist. Loputada ei ole tarvis, kuna imendub ööga sisse. Õli aitab kasvatada ning tugevdada enda olemasolevaid ripsmeid. Mina kasutasin ripsmepikenduste eemaldamise järel ning aitas päris hästi, meeletut kasvu ma küll ei täheldanud, kuid ripsmed olid tihedamad ja ei langenud enam nii kergelt välja.
• Hõõruda küüntele või teha sooja õlivanni, see soodustab küünte kasvu, pehmendab küünenahka ja tugevdab küüneplaati. Sel viisil kasutan antud õli ka kõige tihedamalt ning see tõesti aitab, küüned enam ei lõhene ega murdu nii kergelt.

• Regulaarsed juuksemaskid toidavad ja tugevdavad juukseid. lisaks väldivad kõõma teket. Õli võib segada maskiks või kanda otstele, lasta seista ning seejärel maha pesta, kasutada umbes kord nädalas. Maski teha on väga lihtne ning maskina on õli juustest lihtsam ka välja pesta.
• Määrida enne külma kätte minekut huultele või kanda juba lõhenenud ja külmast lõhutud huultele.
• Õli soodustab väiksemate kriimustuste paranemist, lihtsalt kanda veidi haavale ja lasta sisse imenduda.
 • Määrida jalgu ning panna ööseks jalga puuvillased sokid, hommikuks on jalanahk pehme ning puhanud.

How to use?

Put the oil for the eyelash border and leave for overnight, but avoid contact with mucous membranes, it helps to grow and strengthen Your lashes. I used that after I removed eyelash extensions and it helped me pretty well, though I did not saw a colossal growth, but my lashes were thicker and didn´t fall off so easily.
• Scrub for a nails, skin or do a warm oil bath, it promotes nail growth and strengthens the nail plate. I use that oil in this way the most and this really helps, nails don´t split or break so easily anymore.
Regular hair masks are really good for Your hair. The oil can be wear on the ends or be mixed into a mask, let stand and then wash off. The mask is very easy to make and in this way, it´s easier wash the oil out.
Apply to the lips before going out and it´s cold or when Your lips are already damaged.
Oil promotes healing of minor scratches.
  Apply to the legs and wear cotton sock at night, in the morning the skin are soft and rested.

Juuksemaski retseptid (kõiki maske hoian peas 15min-2h või vahel ka terve öö, pesen seejärel juuksed kaks korda korralikult puhtaks ja loputan kõige lõpuks jaheda veega):

1) 2 muna + 2tl riitsinusõli
2) 1 muna + 2tl mett + 2tl riitsinusõli
3) 1 muna + 2tl oliiviõli + 2tl riitsinusõli

Hair mask recipes (I hold all the masks about 15min-2h or sometimes the whole night and then I properly wash my hair twice and at the end I rinse with cold water):

1) 2 eggs + 2 tsp castor oil
2) 1 egg + 2 tsp honey + 2 tsp castor oil
3) 1 egg + 2 tsp olive oil + 2 tsp castor oil

Kas olete riitsinusõli proovinud? Millised on Teie nipid ja maskid mida kasutate parima tulemuse saavutamiseks?

Do You use castor oil? Do You have some tricks or recipes for getting the best result?
Ära unusta osalemist loosist, kus võib võita piletid messile Ilu Sõnum! Osaleda saab SIIN
Share:

8 Comments

 1. 18/09/2013 / 07:15

  Oh, jojobaõli on küll midagi uut, peaks ka järgi proovima! Olen ka nende lehte pisut piilunud varasemalt, kuid lähen kohe vaatan korralikult taaskord järgi! Tänud info eest! 🙂

 2. 18/09/2013 / 10:42

  Thank You so much! 🙂

 3. 22/09/2013 / 02:45

  Kaasutasin paar kuud ripsmetel, kuid tulemus oli vaevumärgatav. Üleäänud pudeli kasutasin juuksemaskides 🙂

 4. 22/09/2013 / 08:56

  Ega ta imesid just ei tee tõesti, kuid minul muutis just näiteks tihedamaks ja kindlasti soodustas ka kiiremat tagasikasvu. Samuti mõjub küüntele küll super hästi, ma enam muid küüneõlisid ei kasutagi! 😉

 5. 24/09/2013 / 09:53

  Tahtsin veel öelda, et sul on alati nii õnnestunud toote pildid! 🙂

 6. 24/09/2013 / 10:01

  Suuur suuur tänu, püüan veidi rohkem vaeva näha jah, et tuleks ilusti välja 🙂
  See tähendab mulle palju, et inimesed ka seda märkavad ning tulemusega rahule jäävad!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.