Review: Canon EOS 60D

Sain Canon Eestilt katsetamiseks kaamera Canon EOS 60D ja ning räägin enda muljetest veidi lähemalt.

Kaamera põhiinfo:

 • 18 megapikslit
 • 22,3×14,9mm CMOS sensor
 • 9 punktiga AF
 • 3” LiveView pööratav LCD monitor  
 • DIGIC 4 protsessor
 • Full HD video
 • HDMI väljund


I got Canon EOS 60D from Canon Estonia to try out and here is my thought about this camera.

Main information:

 • 18 MP APS-C CMOS sensor
 • Vari-angle 7.7cm (3.0”) 3:2 ratio LCD 
 • Full HD movies with manual control 
 • DIGIC 4 
 • ISO 100-6400, H:12800 
 • 9-point cross type AF System 

Esmamulje põhjal oli kohe tunda, et tegu on ilmselgelt paremast klassist kaameraga kui minu Canon 1000D. 60D oli käes kindlam, toekam ja samas ka raskem, millega aga harjus kiirelt ning nüüd enda kaamerat kätte võttes tundub nagu oleks tegu mänguasjaga.

Kaameral on pööratav ekraan, mille võimalusi aga väga ei kasutanud. Endast statiivilt videosid tehes oleks see tõenäoliselt väga mugav, kuid käes “selfie” videosid tehes väsiks lihtsalt käsi kaamera raskuse ja suuruse tõttu üsna ruttu ära. Nuppude süsteem aga oli kindlasti palju mugavam ning lihtsam kui minu vanal 1000D´l ning abiks tuli ka üleval olev pisike ekraan, kus on kogu info samuti kuvatud.

Veidi häirivaks, kuid ka sellega harjus pika peale, oli on-off nupp, mis on justkui sisse ehitatud (vt. ülemiselt pildilt) ning lõhkus oma raske lükkamisega mu küüned. Samuti oli ebameeldiv, et pildistamise “shooting mode” ketta keeramiseks tuli all hoida keskel asuvat nuppu, see oli vast kõige ebameeldivam, kuigi samas hoiab niimoodi sätted kontrolli all.

After first impression I felt that it is obviously a better class of camera than my Canon 1000D. I really got used with 60D, so now my 1000D feels like a toy.


The camera has a vari-angel screen, which would be probably very comfortable for taking videos of yourself from tripod. All the system and buttons are certainly a lot more convenient and easier than my old 1000D. Small screen on the top, where all the information is also displayed was also helpful. 

Unfortunately I didn´t like the on-off button, which is like a built-in  and broke my nails. Shooting mode roll was also uncomfortable because you have to press the middle button down if you want to change something, but at the same time it keeps your settings under control.

 ISO 100-3200 (võimendusega kuni 12800) ja kaamerasisene RAW failide töötlusvõimalus olid muidugi samuti väga mugavad ning. Sarivõte aga on 5.3 kaadrit sekundis, mis ei ole tipp, kuid samas tunduvalt parem kui minu vanuril. Üleüldse jäid pildid palju parema kvaliteedi ja puhtama tulemusega, olen väga rahul!

A standard ISO range of 100-6400 is extendable to 12800, providing smooth images with minimal noise in low light conditions. A 9-point, all cross-type autofocus (AF) system also provides swift and accurate focusing, with an extra-sensitive centre point for lenses faster than f/2.8, allowing photographers to artistically employ a shallow depth of field during portraiture or for more atmospheric shooting.

* Ma ei ole kaugeltki professionaal ning kirjutasin puhtalt enda muljetest. Kasutatud Photopointi ning Canon-Europe materjalide abi.
* I´m  not a professional and I just wrote about my opinion and experience. Used materials from Photopoint and Canon-Europe.

Mis kaamerat te kasutate, kas olete rahul? Tahaksin osta ühel hetkel endale uue “mänguasja”, seega on soovitused väga oodatud!

Which camera do you use, are you satisfied? I would like to buy myself a new “toy” so all the recommendations are welcome!Share:

4 Comments

 1. 10/09/2014 / 10:08

  ''shooting mode'' ratta lukk on küll asi, mis on tegelikult must-have. Kaamerat kotis kandes on ikka vajalik, et asjad kogemata oma rada ei läheks! 🙂

 2. 10/09/2014 / 10:10

  Mu isiklikul kaameral seda ei ole ja kuna ma kannan kaamerat suurem osa kaamerakotis, siis ei tunne sellest ausalt öeldes küll puudust, pigem mind häiris 😀

 3. 10/09/2014 / 11:32

  Ma tahan minna kauplusse proovima, kuidas mulle Canon 70D kätte istub, sest see on hetkel kandidaat number üks. Kuid ikkagi veidi kisub Pentax K-3 poole. Canon 60D-ga oled sa teinud väga ilusad pildid, mis oli su reisist. Kindlasti on väga kahju seda toredat masinat tagasi anda. 🙂

 4. 10/09/2014 / 11:41

  Ma Pentaxitest ei tea miskit, kuid kindlasti mine muidugi poodi kätte proovima, saab kohe õige emotsiooni kätte. Suur aitäh ning on tõesti kahju, enda kaamera tundub tõesti väga nadi isegi selle aparaadi kõrval 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.