PRAGUE PHOTO DIARY PART 2

Summer is almost here and I´m even not nearly done with my travel photos from Vilnius, Prague and Amsterdam! But that´s the thing if you travel in a short time of period in many places, hopefully you can understand! Anyway, here is another sneak peak into Prague spring time, it was so gorgeous and nice citybreak, I would love to go back there at any time! You can see my first Prague photo diary here and third one is already prepared also, stay tuned! 

Don´t miss opportunity to WIN two travel tickets, enter here!

Also it would mean a world to me if you could support me on Estonian blog awards and give me your vote, today is the last chance, more information here

__
Suvi on peaaegu kohal ja ma pole kohe üldse valmis enda reisimuljetega Vilniusest, Prahast ning Amsterdamist! See on aga paratamatus olukorras, kus lühikese aja jooksul saab rännatud nii mitmes asukohas, loodetavasti saate aga aru! Nii on ja nautigem läbi piltide parem kevadist aega Prahas, mis oli äärmiselt ilus ja mõnus linnapuhkus. Sinna linna läheksin sellisel ajal kindlasti suurima hea meelega tagasi! Kellel jäi nägemata, siis esimest Praha reisipäevikut näeb siit ja ka kolmas postitus on juba töös!

Ärge unustage võtta osa loosist, mille auhinnaks on kaks reisipiletit vabalt valitud sihtkohta!

Lisaks oleksin väga tänulik, kui annate oma toetushääle Eesti blogiauhindade jagamisel, täna on selleks viimane võimalus, täpsemalt kirjutasin sellest siin!
**Disclosure: I was hosted by Czech Inn Hostels and Prague tourism board during our stay which provided our accommodation and city card during our stay. However, this post only reflects my honest thoughts and opinions.**

All the photos are taken with my new Canon G7X or Canon 750D, what Canon Estonia asked me kindly to try out while traveling. 

Share:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.