Flower farms in Estonia!

Olen Londonist tagasi tulekust saadik hinnanud tohutult võimalust aias toimetada ning minust on saanud täielik rohenäpp. Selle suvega olen kogu oma aia ümber kujundanud ning rajanud uusi peenraid. Seetõttu käisin nädalavahetusel ka Karla külas toimunud Lillerallil. Tegu on igal suvel toimuva Lillepäevaga, mille käigus saab nautida lilleilu, võtta osa koolitustest, lõbusatest  tegevustest, aianduslikest võistlusmängudest ja omandada uusi oskusi. Karla külas asub neli aiandustalu, milel uksed kõigile avatud olid!

 Roogoja Aiandustalus on imeline ja suur elulõngakollektsioon, seal on tehtud ka enamus siin postituses olevatest piltidest. Teadaolevalt on Roogoja aiandustalu elulõngakollektsioon maailmas kõige põhjapoolsem. Talu kollektsioonis eksponeeritakse 23 elulõnga looduslikku liiki ja üle 270 sordi ja hübriidi.

Sadevälja Aiandustalus on nii taluhäärber kui ka aed omaette vaatamisväärsuseks. Aiakujundus on siin läbimõeldud ja inspireeriv, rajatud on turbaaed, püsikupeenrad, veesilm, ürdiaed, tarbeaed jpm. Kokku on Sadevälja talus haljastatud pinda üle hektari. Talu on tunnustatud mitmete kauni aia konkursi tiitlitega. Ning pean ütlema, et tegu oli tõesti väga läbi mõeldud ja kauni aiaga!

Pearnahansu Aiandustalus (Tõnise puukool) tutvustatakse põhjalikult erinevaid enelaid, maranaid, kuslapuid, kontpuid, hortensiaid, põnevat ubapõõsast jpt.

Kuna Roosoja Aiandustalu aed on alles rajamisjärgus siis seal käisime vaid hetkeks. Suur kiitus aga pererahvale, kes täiesti algusest rajab tühjale maale kaunist roosiaeda.
_________________________________________________________

 While I was living in London, I really missed working in the garden, so now I´m at home after few summers and I enjoy it fully, that´s why I went to a “Flower rally”.

Roogoja Horticulture Farm have a wonderful and great Clematis collection, there has also been taken most of the images in this blog post. Roogoja horticultural farm Clematis collection is the most northerly in the world.

Sadevälja Horticulture Farm has been awarded with several beautiful garden competition titles and I have to say that it was really beautiful garden!

Pearnahansu Horticulture Farm presents different bushes as Marana, honeysuckle, hydrangeas and many others.

As Roosoja Gardening Cottage Garden is just in the construction phase then we went there just for a moment. Great praise for a family who are creating rose garden.

sunglasses – Primark, blouse – Italian market, skirt – vintage, necklace: small Finnish shop, bag – Primark, shoes – ABC King
Kas Sa oled sellisel üritusel käinud? Oskad soovitada veel sarnaseid Eestis toimuvaid üritusi?
Have You been to similar event?
*Jutus on kasutatud ka Aiandustalude kodulehe teksti.

Share:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.