First time snowboarding!

Want to learn snowboarding? Estonia with small “mountains” is great place for that! 

I tried snowboarding many years ago and just started from top of the hill, without any knowledge how to snowboard overall, obviously I felt really badly and haven´t tried it again.

Although all those years I have still wanted to learn that really bad, I was just scared to fall again.

Finally I went to Kuutsemäe hill and started from snowboarding ABC – how to stop and move correctly. Next day tried out Väike-Munamägi hill, but there are only two options – go for everything or nothing at all! I started from hill for children and after a while one 5-year old boy came to me and told me to leave that hill, he thought I am ready for big slopes. After that I just had to take my courage and go for it! Yes, I managed red slope and I loved it, just as I thought! At the end I also had some clean rides, oh how proud of myself I am! Now I just hope that our winter is not going to end and I can try it out again!

I also made video about my fallings! Sorry about photo quality, most of them are made with phone.

Have you tried out snowboarding? Is there anything you really would like to learn or try out?

Tahaksid õppida lumelauaga sõitma? Eesti künkad on algajale selleks suurepärased!
Proovisin lumelauda aastaid tagasi ja ronisin kohe künka tippu, omamata mingeidki teadmisi lauaga sõitmisest. Loomulikult kukkusin väga valusalt ja rohkem pole julgenud proovida. Küll aga ei ole tahe ära kadunud ning võtsin lõpuks julguse kokku ja tegin ära, nüüd olen ilmselgelt vaimustuses, tõeliselt vahva! 
Alustasin vaikselt Kuutsemäel väga väikese langusega nõlvalt, kus üritasin kätte saada tunnetuse ja mõista veidi liikumist. Ukerdasin seal umbes kaks tundi ja suundusime Sokka puhkemajja, kus lõõgastusime saunas ja kümblustünnis, järgmisel päeval läksime Väikesele Munamäele, kus alustasin lastemäelt. Üsna pea aga tuli kohalik viie-aastane mäesuusa-sõitja minu juurde ning arvas, et aitab küll, nüüd on aeg õigele mäele minna! Kõik või mitte midagi, eksole! Kuna aga Munakal selliseid vahepealseid nõlvu pole, tuli hakkama saada kohe punase rajaga. Ka videost on näha, et esimese sõidu ma konkreetselt libisesin alla, ei saanud püsti väga tõustagi…

Õnneks aga sain tunnetuse väga kiiresti kätte ja tegin isegi paar täiesti puhast (ehk kukkumiseta) sõitu, oi kui uhke tunne oli! Tõeliselt vahva oli muidugi ka see, et kogu seltskond ja isegi mäel olevad töötajad elasid kaasa ning kiitsid! Nüüd loodan küll, et lumi püsib ja saan ruttu taas mäele!

Vaata kindlasti ka videot kukkumistest! Vabandan ka piltide kvaliteedi pärast, mitmedki on telefoniga tehtud.

Kas oled lumelauaga sõitmist proovinud? Mida tahaksid kindlasti proovida või õppida?Share:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.